Twitter Feedback site in romana

BSE Daily Market Report / august 20, 2004

Top 10 by traded value (ths.RON)

companycurrentpreviouschange (%)
1. SIF Oltenia 1,040.99 780.89 -1.30%
2. SIF Banat Crisana 925.10 422.08 -0.58%
3. BRD Societe Generale 718.83 155.42 -1.11%
4. SIF Moldova 571.55 522.31 -0.74%
5. Banca Transilvania 507.34 315.01 -1.46%
6. Petrom 416.92 162.00 -0.41%
7. SIF Muntenia 358.41 192.99 -2.63%
8. Rompetrol Rafinare Constanta 344.29 160.84 -0.67%
9. Impact Developer & Contractor S.A. 269.72 77.16 0.42%
10. Siretul Pascani 239.09 148.37 -6.33%

Top 5 by price (gainers)

1. MJ Maillis Romania 9.00%
2. Electroaparataj SA 5.33%
3. Armatura Cluj-Napoca 3.08%
4. Oil Terminal Constanta 2.22%
5. Sinteza Oradea 1.77%

Top 5 by price (decliners)

1. Bermas Suceava -9.82%
2. Siretul Pascani -6.33%
3. Electroputere Craiova -4.80%
4. Compa S.A. Sibiu -2.78%
5. SIF Muntenia -2.63%

Trading statistics for previous 10 BSE trading sessions*

Top 10 by traded value (ths.RON)

companyvaluemarket (%)
1.SIF Oltenia8,564.3917.32%
2.SIF Banat Crisana5,471.9611.07%
3.Banca Transilvania4,966.6510.05%
4.SIF Moldova4,712.719.53%
5.Petrom3,940.507.97%
6.BRD Societe Generale3,490.587.06%
7.SIF Transilvania3,457.626.99%
8.SIF Muntenia2,558.885.18%
9.Impact Developer & Contractor S.A.2,277.124.61%
10.Rompetrol Rafinare Constanta2,198.374.45%

Top gainers and decliners

companychange (%)
1.Prodplast Bucuresti18.18%
2.MJ Maillis Romania17.95%
3.Oltchim Rm. Valcea12.14%
4.Sinteza Oradea10.58%
5.Alro Slatina10.53%
-5.Rompetrol Well Services-5.76%
-4.Aerostar Bacau-5.99%
-3.Siretul Pascani-6.72%
-2.Bermas Suceava-15.83%
-1.Banca Comerciala Carpatica Sibiu-20.32%
* includes the previous 10 trading sessions, and only the companies traded (at least) half of them

Si in acesata saptamana emitentii au continuat sa transmita situatiile financiare aferente semestrului I 2004. Conform calendarului financiar, pana pe 25 august toti emitentii trebuie sa comunice aceste rezultate financiare. Ultima companie care va raporta este Rompetrol Rafinare, pe data de 25 august.

In urma publicarii datelor financiare bune, actiunile emise de Compania MJ Maillis Romania au inregistrat o apreciere de peste 13% in aceasta saptamana, fiind astfel societatea cu cel mai bun randament saptamanal.

Societatea a realizat o cifra de afaceri de 218 mld. lei, in crestere cu 32% in termeni nominali fata de semestrul I 2003 si a obtinut un profit de 13,9 mld. lei, in crestere cu 12%. Se remarca rata ridicata de crestere anuala a cifrei de afaceri, media ultimilor 6 ani fiind de 82%.

Profitul pe actiune este la 30 iunie de 1.336 lei, iar valoarea contabila a unei actiuni de 16.079 lei. Fata de cotatia de tranzactionare de la sfarsitul semestrului I, de 18.000 lei/actiune, rezulta un indicator PER (doar cu profitul pe 6 luni) de 13,48, valoare foarte buna.

Pe fondul unei evolutii relativ stabile a pretului pentru actiunile BRD Societe Generale din aceasta saptamana, joi au fost transmise informatiile financiare aferente semestrului I. Cum pe ansambul sectorului bancar rezultatele financiare din acest semestru au fost bune, si BRD Societe Generale a reusit o crestere a profitului cu 48%, de la 1.043 mld. lei in semestru I 2003 la 1.539 mld. lei. Activele totale ale bancii au crescut cu 15% iar veniturile totale cu 32,8%, pana la 11.281 mld. lei.

Profitul pe actiune este de 1.105 lei/actiune si reprezinta 65% din profitul pe actiune pe intreg anul 2003.

#companyclosechange (%)volumevaluetrades
1. MJ Maillis Romania [MJM] 2.3000 9.00% 4,000 9,085.00 6
2. Electroaparataj SA [ELJ] 0.3950 5.33% 23,332 9,203.18 6
3. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0.6700 3.08% 5,931 3,940.15 8
4. Oil Terminal Constanta [OIL] 0.1840 2.22% 77,875 14,547.96 39
5. Sinteza Oradea [STZ] 0.2300 1.77% 396,578 91,089.93 34
6. Comelf Bistrita [CMF] 8.2000 1.23% 500 4,100.00 1
7. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 8.5500 0.59% 2,500 21,500.00 4
8. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0.4800 0.42% 566,370 269,724.18 76
9. Zentiva SA [SCD] 0.4750 0.21% 68,279 32,387.55 45
10. Alro Slatina [ALR] 4.2000 0.00% 727 2,908.00 2
11. Aerostar Bacau [ARS] 3.4500 0.00% 3,259 11,243.55 5
12. SIF Transilvania [SIF3] 0.9050 0.00% 162,286 147,098.39 260
13. Mefin Sinaia [MEF] 3.6000 0.00% 79 274.55 2
14. Amonil Slobozia [AMO] 0.0390 0.00% 1,262,672 48,618.87 93
15. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 4.0500 0.00% 158 632.00 2
16. TMK Artrom [ART] 1.8500 0.00% 210 378.00 6
17. Prodplast Bucuresti [PPL] 19.5000 0.00% 237 4,575.00 5
18. Petrom [SNP] 0.2400 -0.41% 1,730,389 416,923.60 399
19. SIF Banat Crisana [SIF1] 0.8550 -0.58% 1,079,441 925,101.97 270
20. Banca Comerciala Carpatica Sibiu [BCC] 0.7450 -0.67% 96,500 71,660.00 35
21. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0.0594 -0.67% 5,747,819 344,291.21 187
22. SIF Moldova [SIF2] 0.6750 -0.74% 844,053 571,545.52 308
23. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 92.3000 -0.75% 28 2,614.90 9
24. Rompetrol Well Services [PTR] 0.1310 -0.76% 122,500 16,050.00 22
25. Antibiotice Iasi [ATB] 0.3600 -0.83% 124,489 44,851.44 34
26. Electrocontact Botosani [ECT] 0.1100 -0.90% 15,000 1,650.00 7
27. Uamt Oradea [UAM] 0.5350 -0.93% 5,800 3,137.50 9
28. BRD Societe Generale [BRD] 2.6700 -1.11% 264,973 718,831.14 86
29. Vae Apcarom Buzau [APC] 0.4250 -1.16% 13,967 5,966.32 13
30. SIF Oltenia [SIF5] 0.7600 -1.30% 1,357,145 1,040,986.57 345
31. Banca Transilvania [TLV] 0.6750 -1.46% 745,335 507,344.48 99
32. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0.1570 -1.88% 858,900 135,669.00 67
33. SIF Muntenia [SIF4] 0.5550 -2.63% 635,146 358,406.51 346
34. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0.7000 -2.78% 35,191 24,651.20 19
35. Electroputere Craiova [EPT] 0.2380 -4.80% 288,895 69,915.56 99
36. Siretul Pascani [SRT] 0.2220 -6.33% 1,051,532 239,090.86 121
37. Bermas Suceava [BRM] 2.0200 -9.82% 1,127 2,305.75 2
Your feedback is wanted! Help us make this page better!
KTD Invest SA - Splaiul Unirii 10, block B5, apartment 8, sector 4, Bucuresti 040033, phone (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019