Twitter Feedback site in romana

BSE Daily Market Report / june 21, 2007

Top 10 by traded value (ths.RON)

companycurrentpreviouschange (%)
1. SIF Moldova 27,986.81 3,508.67 5.71%
2. SIF Oltenia 25,699.27 3,326.23 5.82%
3. SIF Banat Crisana 20,462.43 2,567.56 5.67%
4. SIF Muntenia 8,757.56 1,279.03 6.49%
5. Rompetrol Well Services 6,725.04 943.80 -0.85%
6. SIF Transilvania 5,864.43 1,014.24 4.80%
7. Petrom 2,447.88 3,620.03 0.94%
8. Banca Transilvania 2,159.66 2,205.62 1.31%
9. SSIF Broker Cluj 2,049.75 1,220.22 1.78%
10. Altur Slatina 1,771.57 30.92 -10.20%

Top 5 by price (gainers)

1. Electroputere Craiova 14.73%
2. Alumil Rom Industry Bucuresti 7.69%
3. Uamt Oradea 6.67%
4. SIF Muntenia 6.49%
5. SIF Oltenia 5.82%

Top 5 by price (decliners)

1. Altur Slatina -10.20%
2. Electroaparataj SA -7.14%
3. Mefin Sinaia -5.00%
4. UCM Resita -4.95%
5. Impact Developer & Contractor S.A. -3.36%

Trading statistics for previous 10 BSE trading sessions*

Top 10 by traded value (ths.RON)

companyvaluemarket (%)
1.SIF Moldova81,079.9417.81%
2.SIF Oltenia79,750.2917.52%
3.SIF Banat Crisana53,055.2211.66%
4.BRD Societe Generale36,621.698.05%
5.SIF Muntenia30,964.586.80%
6.Banca Transilvania28,647.516.29%
7.SIF Transilvania23,372.465.13%
8.Petrom20,088.084.41%
9.Impact Developer & Contractor S.A.11,628.262.55%
10.SSIF Broker Cluj11,504.812.53%

Top gainers and decliners

companychange (%)
1.Electroputere Craiova199.60%
2.Comelf Bistrita31.36%
3.Armatura Cluj-Napoca27.27%
4.Rompetrol Well Services25.81%
5.Bermas Suceava25.45%
-5.Zentiva SA-1.15%
-4.Amonil Slobozia-3.37%
-3.UCM Resita-12.73%
-2.Altur Slatina-13.04%
-1.Electroaparataj SA-35.00%
* includes the previous 10 trading sessions, and only the companies traded (at least) half of them

Evenimentul central al evolutiilor bursiere de astazi este reprezentat de publicarea in presa a unei decizii a Comisiei Nationale a Valorilor Mobiliare semnata de catre oficialii CNVM in data de 18 iunie si redactata in baza concluziei discutiilor din cadrul sedintei de Comisie din data de 6 iunie referitoare la unele cazuri particulare legate de pragul maximal de detinere de 1% in capitalul social al SIF-urilor. Astfel CNVM a decis ca in absenta unor dovezi contrare sa nu se mai considere ca o societate de administrare a investitiilor si fondurile pe care aceasta le administreaza actioneaza in mod concertat.

Semnificatia acestei decizii (in interpretarea noastra) este aceea ca marile fonduri de investitii straine care sunt interesate sa cumpere actiuni SIF pot acum sa faca acest lucru in limita de 1% din capitalul social pentru fiecare dintre cele cinci SIF-uri pe fiecare dintre fondurile din familia respectiva si nu doar 1% pe ansamblul familiei de fonduri. In aceste conditii, impingand putin la extrem este posibil ca o astfel de societate de administrare a investitiilor sa cumpere cate 1% dintr-un SIF (plasament care ar echivala cu alocarea unei sume de circa 6,3 milioane de euro, deloc mare pentru marii investitori institutionali) pe mai multe fonduri aflate in administrarea sa si astfel sa ajunga sa controleze de una singura pachete de 5-10% sau chiar mai mult din capitalul social si drepturile de vot ale SIF-ului respectiv. Deja avem un exemplu in acest sens: o raportare oficiala facuta de grupul Banca Transilvania Cluj cu mai multe luni in urma preciza ca prin mai multe subsidiare aceasta controla circa 8% din actiunile SIF 1 Banat-Crisana.

Ca urmare celor de mai sus joi presiunea la cumparare a fost extrem de puternica pe segmentul SIF ceea ce a facut ca preturile sa urce cu circa 6 puncte procentuale iar volumele de tranzactionare s-au situat la niveluri foarte ridicate comparativ cu zilele anterioare.

Trendul pozitiv al SIF-urilor a molipsit intreaga bursa si asa se explica faptul ca toti cei patru indici au consemnat aprecieri. Bineinteles ca cel mai mult a crescut BET-FI (+5,77%) dar si ceilalti indici s-au apreciat cu mai mult de 0,5 puncte procentuale comparativ cu inchiderea sedintei anterioare.

Pe ansamblul pietei valoarea tranzactiilor a depasit 42,4 milioane de euro dintre care 35,7 milioane de euro pe piata principala si doar 6,7 milioane de euro pe Rasdaq.

#companyclosechange (%)volumevaluetrades
1. Electroputere Craiova [EPT] 0.7400 14.73% 65,063 48,167.49 50
2. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 7.7000 7.69% 156,600 1,184,168.80 208
3. Uamt Oradea [UAM] 1.1200 6.67% 104,053 118,841.00 30
4. SIF Muntenia [SIF4] 2.4600 6.49% 3,599,289 8,757,560.73 694
5. SIF Oltenia [SIF5] 4.0000 5.82% 6,474,708 25,699,271.34 1,476
6. SIF Moldova [SIF2] 3.5200 5.71% 8,034,018 27,986,811.19 1,395
7. SIF Banat Crisana [SIF1] 3.5400 5.67% 5,885,584 20,462,429.52 1,188
8. Prodplast Bucuresti [PPL] 3.6900 5.13% 108,972 396,235.10 87
9. Amonil Slobozia [AMO] 0.0430 4.88% 1,452,358 61,563.46 62
10. SIF Transilvania [SIF3] 2.4000 4.80% 2,453,556 5,864,430.04 875
11. Comelf Bistrita [CMF] 7.7500 4.73% 6,880 52,696.50 22
12. Vae Apcarom Buzau [APC] 1.0300 4.04% 11,700 10,863.00 13
13. Bermas Suceava [BRM] 3.4500 3.92% 59,999 202,488.14 69
14. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 18.1000 3.43% 1,200 21,610.00 3
15. Oil Terminal Constanta [OIL] 0.4750 3.26% 1,077,224 505,831.72 59
16. Biofarm Bucuresti [BIO] 0.6700 2.29% 354,231 234,333.72 83
17. TMK Artrom [ART] 41.0000 2.24% 3,429 139,169.50 31
18. Antibiotice Iasi [ATB] 1.8300 2.23% 153,172 275,251.82 81
19. SSIF Broker Cluj [BRK] 2.8600 1.78% 716,776 2,049,747.79 274
20. Sinteza Oradea [STZ] 0.6000 1.69% 80,359 48,174.12 18
21. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 1.3000 1.56% 22,209 29,278.65 16
22. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0.7000 1.45% 50,793 35,461.85 18
23. Banca Transilvania [TLV] 0.7750 1.31% 2,798,906 2,159,659.74 273
24. Alro Slatina [ALR] 8.1000 1.25% 28,712 232,172.75 41
25. Santierul Naval Orsova [SNO] 17.5000 1.16% 15,800 284,320.00 35
26. Petrom [SNP] 0.5350 0.94% 4,605,400 2,447,879.13 227
27. Banca Comerciala Carpatica Sibiu [BCC] 0.5500 0.92% 400,500 216,427.00 80
28. Electrocontact Botosani [ECT] 0.1150 0.88% 36,718 4,196.42 12
29. Energopetrol Campina [ENP] 3.6800 0.82% 200 733.00 2
30. BRD Societe Generale [BRD] 25.5000 0.79% 58,011 1,459,424.00 75
31. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0.7250 0.69% 154,960 113,095.50 25
32. Socep Constanta [SOCP] 0.2970 0.68% 174,271 51,014.24 71
33. Zentiva SA [SCD] 1.7200 0.58% 81,245 138,829.92 60
34. Siretul Pascani [SRT] 0.0770 0.52% 144,804 11,130.52 25
35. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0.0910 0.00% 15,286,992 1,386,149.63 199
36. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 47.0000 0.00% 13,031 611,271.00 63
37. Mechel Targoviste [COS] 7.9000 0.00% 248 1,959.20 2
38. Aerostar Bacau [ARS] 19.1000 0.00% 190 3,548.00 2
39. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 112.7000 -0.27% 39 4,400.20 18
40. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0.6900 -0.72% 121,900 84,523.50 37
41. Rompetrol Well Services [PTR] 2.3400 -0.85% 3,322,200 6,725,040.00 73
42. Vrancart Adjud [VNC] 0.1590 -1.24% 1,373,600 224,650.40 106
43. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0.9100 -2.15% 111,350 102,737.50 72
44. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1.5000 -2.60% 159,220 238,645.00 89
45. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 21.8000 -2.68% 280 6,240.00 3
46. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1.1500 -3.36% 1,332,400 1,571,013.00 131
47. UCM Resita [UCM] 0.4800 -4.95% 6,100 2,968.00 2
48. Mefin Sinaia [MEF] 1.9000 -5.00% 100 190.00 1
49. Electroaparataj SA [ELJ] 0.6500 -7.14% 55,269 37,384.42 33
50. Altur Slatina [ALT] 0.2200 -10.20% 8,304,400 1,771,568.90 322
Your feedback is wanted! Help us make this page better!
KTD Invest SA - Splaiul Unirii 10, block B5, apartment 8, sector 4, Bucuresti 040033, phone (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019