Stock Screener Twitter english website

SC Concefa SA Sibiu

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate164.307,31156.218,8576.885,35
Active circulante86.601,1775.200,0451.517,63
Capitaluri proprii106.937,9061.029,38-37.549,56
Datorii totale142.413,18161.065,74155.004,72
Datorii cu scadenta sub 1 an69.238,51118.509,9710.252,37
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri111.760,3185.079,8822.734,74
Venituri din exploatare123.351,8684.749,7524.505,08
Cheltuieli de exploatare110.612,68125.351,1974.246,85
Venituri financiare5.367,157.829,05199,70
Cheltuieli financiare12.899,0419.133,063.651,97
Venituri totale128.719,0092.578,8024.704,78
Cheltuieli totale123.511,72144.484,2577.898,82
Profit brut5.207,29-51.905,45-53.194,04
Profit net3.527,20-51.905,45-53.194,04
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii133,17%263,92%***  
Indice de lichiditate1,250,635,03
Rentabilitatea capitalurilor proprii3,30%-85,05%***  
Rentabilitatea economica3,16%-61,01%-233,98%
Valoarea contabila (RON)0,18810,0969-0,0596
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,0062-0,0824-0,0844
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,19660,13500,0361
Variatie profit net in ultimele 12 luni692,18%***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni1.271,89%-23,87%-73,28%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)---  0,02370,0102
PER in ultimele 12 luni (RON)---  ***  ***  
Pret (curent): 0,0044 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul constructii: IMP, CEON, CMCM, PREH, ENP, COMI, COTR
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018