Stock Screener Twitter english website

Petrom

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate26.623.660,8728.568.337,6131.715.112,14
Active circulante5.404.207,045.135.942,855.587.991,88
Capitaluri proprii16.195.075,5318.890.892,1622.911.450,95
Datorii totale8.371.549,956.933.171,336.860.638,55
Datorii cu scadenta sub 1 an4.884.114,204.677.942,735.014.569,28
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri13.953.092,6616.565.465,9719.510.054,77
Venituri din exploatare14.629.238,4017.031.523,6320.328.296,12
Cheltuieli de exploatare11.427.544,8611.997.938,3615.075.560,01
Venituri financiare910.503,26686.085,71634.387,42
Cheltuieli financiare1.896.557,791.241.031,741.303.653,89
Venituri totale15.539.741,6717.717.609,3420.962.683,54
Cheltuieli totale13.324.102,6513.238.970,1016.379.213,91
Profit brut2.215.639,024.478.639,244.583.469,64
Profit net1.799.154,603.685.607,233.850.620,88
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii51,69%36,70%29,94%
Indice de lichiditate1,111,101,11
Rentabilitatea capitalurilor proprii11,11%19,51%16,81%
Rentabilitatea economica12,89%22,25%19,74%
Valoarea contabila (RON)0,28590,33350,4045
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,03180,06510,0680
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,24630,29240,3444
Variatie profit net in ultimele 12 luni31,50%104,85%4,48%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni8,65%18,72%17,78%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,33500,29000,4281
PER in ultimele 12 luni (RON)10,554,466,30
Pret (curent): 0,3275 PER (curent): 4,82
Alti emitenti BVB din sectorul resurse energetice: PTR, RRC, SNG, DAFR
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018