Stock Screener Twitter english website

Mecanica SA Ceahlau

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate25.313,9124.849,6424.586,51
Active circulante22.621,7525.357,6427.742,54
Capitaluri proprii35.666,3342.913,1645.989,70
Datorii totale12.225,966.877,375.594,49
Datorii cu scadenta sub 1 an11.267,416.877,375.594,49
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri22.201,4531.578,5429.496,70
Venituri din exploatare21.487,2730.760,7430.899,22
Cheltuieli de exploatare17.407,2122.395,1422.697,65
Venituri financiare627,67588,24873,26
Cheltuieli financiare2.476,931.029,80499,95
Venituri totale22.114,9431.348,9931.772,48
Cheltuieli totale19.884,1523.424,9423.197,60
Profit brut2.230,797.924,058.574,88
Profit net2.222,547.246,837.406,94
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii34,28%16,03%12,16%
Indice de lichiditate2,013,694,96
Rentabilitatea capitalurilor proprii6,23%16,89%16,11%
Rentabilitatea economica10,01%22,95%25,11%
Valoarea contabila (RON)0,14870,17890,1917
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,00930,03020,0309
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,09250,13160,1229
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  226,06%2,21%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni27,63%42,24%-6,59%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,09000,11500,1270
PER in ultimele 12 luni (RON)9,713,814,11
Pret (curent): 0,1420 PER (curent): 4,60
Alti emitenti BVB din sectorul masini si utilaje: UZT, UCM, ELMA, CMF, ARM, CGC, RTRA
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018