Stock Screener Twitter english website

PREFAB SA Bucuresti

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate197.583,38198.191,65220.377,34
Active circulante47.268,6263.909,1764.866,31
Capitaluri proprii212.174,79202.531,40203.721,85
Datorii totale32.530,5759.468,5070.473,54
Datorii cu scadenta sub 1 an30.203,9333.863,2039.644,97
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri71.520,0564.764,4963.218,50
Venituri din exploatare82.138,7784.861,7680.389,29
Cheltuieli de exploatare76.177,6981.718,4674.722,62
Venituri financiare117,32293,111.566,55
Cheltuieli financiare2.000,572.113,654.395,11
Venituri totale82.256,0985.154,8781.955,84
Cheltuieli totale78.178,2683.832,1079.117,73
Profit brut4.077,831.322,762.838,11
Profit net3.362,63917,742.373,05
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii15,33%29,36%34,59%
Indice de lichiditate1,571,891,64
Rentabilitatea capitalurilor proprii1,58%0,45%1,16%
Rentabilitatea economica4,70%1,42%3,75%
Valoarea contabila (RON)4,37174,17304,1976
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,06930,01890,0489
Cifra de afaceri pe actiune (RON)1,47361,33441,3026
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  -72,71%158,58%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni---  -9,45%-2,39%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)1,90001,05001,4510
PER in ultimele 12 luni (RON)27,4255,5329,68
Pret (curent): 0,8850 PER (curent): 18,10
Alti emitenti BVB din sectorul constructii: COTR, ENP, CMCM, CEON, IMP, COFI, COMI
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018