Stock Screener Twitter english website

Vae Apcarom Buzau

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate25.807,8526.826,4726.512,09
Active circulante58.933,4553.949,74110.864,94
Capitaluri proprii69.250,1761.770,6962.892,02
Datorii totale9.885,1618.181,6364.170,44
Datorii cu scadenta sub 1 an9.885,1618.181,6364.170,44
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri74.039,9890.153,9990.490,02
Venituri din exploatare75.849,3191.825,4194.197,52
Cheltuieli de exploatare69.312,5283.050,1087.859,28
Venituri financiare2.606,683.304,412.219,64
Cheltuieli financiare2.015,393.440,312.135,51
Venituri totale78.455,9895.129,8296.417,16
Cheltuieli totale71.327,9186.490,4189.994,80
Profit brut7.128,088.639,416.422,36
Profit net5.817,287.163,905.309,13
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii14,27%29,43%102,03%
Indice de lichiditate5,962,971,73
Rentabilitatea capitalurilor proprii8,40%11,60%8,44%
Rentabilitatea economica7,86%7,95%5,87%
Valoarea contabila (RON)0,93840,83700,8522
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,07880,09710,0719
Cifra de afaceri pe actiune (RON)1,00331,22171,2262
Variatie profit net in ultimele 12 luni-47,57%23,15%-25,89%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-15,60%21,76%0,37%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,69950,65000,7350
PER in ultimele 12 luni (RON)8,876,7010,22
Pret (curent): 0,7610 PER (curent): 10,58
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: SNO, STIB, TBM, VESY, CBC, CNTE, EPT
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018