Stock Screener Twitter english website

Armatura Cluj-Napoca

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate15.659,5614.646,8516.885,92
Active circulante13.317,4913.586,5611.208,71
Capitaluri proprii2.237,53174,91-839,92
Datorii totale25.903,5827.590,2928.290,53
Datorii cu scadenta sub 1 an4.479,585.991,795.579,21
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri17.571,5820.075,7619.641,31
Venituri din exploatare16.324,1120.199,8018.709,78
Cheltuieli de exploatare21.066,5221.432,3421.356,02
Venituri financiare1.220,721.886,361.500,35
Cheltuieli financiare2.883,912.753,752.685,85
Venituri totale17.544,8422.086,1520.210,13
Cheltuieli totale23.950,4324.186,0824.041,87
Profit brut-6.405,59-2.099,93-3.831,74
Profit net-6.413,84-2.099,93-3.938,83
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii1.157,68%15.773,99%***  
Indice de lichiditate2,972,272,01
Rentabilitatea capitalurilor proprii-286,65%-1.200,58%***  
Rentabilitatea economica-36,50%-10,46%-20,05%
Valoarea contabila (RON)0,05590,0044-0,0210
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,1603-0,0525-0,0985
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,43930,50190,4910
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-13,34%14,25%-2,16%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,12970,10000,1150
PER in ultimele 12 luni (RON)***  ***  ***  
Pret (curent): 0,2800 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul masini si utilaje: MECF, UCM, UZT, CMF, ELMA, CGC, RTRA
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018