Stock Screener Twitter english website

Bermas Suceava

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate16.074,6216.036,5315.646,17
Active circulante11.280,1313.283,8113.110,28
Capitaluri proprii21.674,0023.061,1922.087,53
Datorii totale5.681,136.259,546.767,99
Datorii cu scadenta sub 1 an5.681,136.259,546.529,03
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri24.125,3623.098,1023.912,20
Venituri din exploatare26.666,3026.887,4327.865,24
Cheltuieli de exploatare23.953,9024.366,2925.736,77
Venituri financiare10,0744,190,54
Cheltuieli financiare426,21310,18299,30
Venituri totale26.676,3726.931,6127.865,78
Cheltuieli totale24.380,1224.676,4726.036,07
Profit brut2.296,252.255,141.829,72
Profit net1.944,271.915,901.581,49
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii26,21%27,14%30,64%
Indice de lichiditate1,992,122,01
Rentabilitatea capitalurilor proprii8,97%8,31%7,16%
Rentabilitatea economica8,06%8,29%6,61%
Valoarea contabila (RON)1,00561,07001,0248
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,09020,08890,0734
Cifra de afaceri pe actiune (RON)1,11931,07171,1095
Variatie profit net in ultimele 12 luni27,87%-1,46%-17,45%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni2,85%-4,26%3,52%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,78500,84001,5000
PER in ultimele 12 luni (RON)8,709,4520,44
Pret (curent): 1,0800 PER (curent): 14,71
Alti emitenti BVB din sectorul produse alimentare: MPN, SPCU
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018