Stock Screener Twitter english website

Compa S.A. Sibiu

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate334.474,65329.181,21298.148,66
Active circulante135.767,96164.021,92171.742,48
Capitaluri proprii275.193,05292.562,89286.483,98
Datorii totale190.652,42176.816,99158.881,96
Datorii cu scadenta sub 1 an91.291,4799.869,0992.364,69
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri413.637,75475.420,37504.094,87
Venituri din exploatare418.349,84483.921,12512.531,29
Cheltuieli de exploatare396.628,70456.762,49478.290,46
Venituri financiare13.482,0816.162,5810.327,25
Cheltuieli financiare20.900,6120.087,3316.690,73
Venituri totale431.831,92500.083,70522.858,53
Cheltuieli totale417.529,31476.849,82494.981,19
Profit brut14.302,6123.233,8827.877,34
Profit net9.515,8417.369,8422.473,71
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii69,28%60,44%55,46%
Indice de lichiditate1,491,641,86
Rentabilitatea capitalurilor proprii3,46%5,94%7,84%
Rentabilitatea economica2,30%3,65%4,46%
Valoarea contabila (RON)1,25761,33701,3092
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,04350,07940,1027
Cifra de afaceri pe actiune (RON)1,89032,17262,3037
Variatie profit net in ultimele 12 luni1.650,45%82,54%29,38%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni63,09%14,94%6,03%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,42700,38900,5500
PER in ultimele 12 luni (RON)9,824,905,36
Pret (curent): 0,9300 PER (curent): 9,06
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: SRT, CBC, ARTE, EPT, UAM, PPL, CNTE
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018