Stock Screener Twitter english website

ARTEGO SA

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate61.125,2961.922,7461.135,83
Active circulante85.013,2789.455,3689.678,67
Capitaluri proprii79.604,1478.885,9389.946,30
Datorii totale63.436,1468.971,0557.986,20
Datorii cu scadenta sub 1 an63.416,3468.937,1157.979,20
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri91.884,48198.265,65201.230,04
Venituri din exploatare100.843,07214.640,22217.743,19
Cheltuieli de exploatare95.586,63206.406,81200.357,70
Venituri financiare669,313.879,841.705,24
Cheltuieli financiare2.140,776.625,255.153,80
Venituri totale101.512,38218.520,06219.448,43
Cheltuieli totale97.727,40213.032,06205.511,51
Profit brut3.784,985.488,0013.936,93
Profit net3.087,114.349,1711.699,94
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii79,69%87,43%64,47%
Indice de lichiditate1,341,301,55
Rentabilitatea capitalurilor proprii3,88%5,51%13,01%
Rentabilitatea economica3,36%2,19%5,81%
Valoarea contabila (RON)8,00097,92879,0404
EPS in ultimele 12 luni (RON)---  0,43711,1759
Cifra de afaceri pe actiune (RON)9,235219,927420,2254
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  169,02%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni---  ---  1,50%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)4,60002,10008,5000
PER in ultimele 12 luni (RON)---  4,807,23
Pret (curent): 6,7000 PER (curent): 5,70
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: TBM, CBC, VNC, SNO, PPL, UAM, CNTE
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018