Stock Screener Twitter english website

Impact Developer & Contractor S.A.

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate89.364,9790.810,9681.718,10
Active circulante330.360,12317.322,81296.092,87
Capitaluri proprii301.551,97296.828,11280.559,75
Datorii totale112.503,49105.260,8691.940,01
Datorii cu scadenta sub 1 an39.352,1340.564,8148.376,06
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri9.652,0213.540,4020.582,71
Venituri din exploatare14.813,7712.433,526.751,47
Cheltuieli de exploatare23.673,6629.041,6216.326,53
Venituri financiare13.089,0615.106,902.865,85
Cheltuieli financiare18.607,7820.759,849.559,16
Venituri totale27.902,8327.540,419.617,32
Cheltuieli totale42.281,4449.801,4625.885,69
Profit brut-14.378,61-22.261,05-16.268,37
Profit net-14.378,61-22.261,05-16.268,37
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii37,31%35,46%32,77%
Indice de lichiditate8,407,826,12
Rentabilitatea capitalurilor proprii-4,77%-7,50%-5,80%
Rentabilitatea economica-148,97%-164,40%-79,04%
Valoarea contabila (RON)1,50781,50011,4179
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,1260-0,1125-0,1221
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,04830,06840,1040
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-62,40%-60,51%113,25%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,23200,18200,1150
PER in ultimele 12 luni (RON)***  ***  ***  
Pret (curent): 0,9100 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul constructii: COMI, CEON, COFI, CMCM, PREH, ENP, COTR
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018