Stock Screener Twitter english website

MJ Maillis Romania

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate22.866,0922.657,8117.197,11
Active circulante9.875,3411.119,2615.146,81
Capitaluri proprii-7.835,06-8.607,45-14.660,72
Datorii totale40.673,2242.277,3847.054,44
Datorii cu scadenta sub 1 an40.673,2242.277,3847.054,44
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri30.435,1335.742,0136.399,75
Venituri din exploatare30.727,8035.891,1036.426,00
Cheltuieli de exploatare38.827,4239.942,6441.136,81
Venituri financiare1.746,212.935,172.453,12
Cheltuieli financiare2.877,823.756,054.315,35
Venituri totale32.474,0138.826,2838.879,12
Cheltuieli totale41.705,2443.698,6945.452,16
Profit brut-9.231,23-4.872,42-6.573,04
Profit net-9.247,73-4.872,42-6.573,04
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii***  ***  ***  
Indice de lichiditate0,240,260,32
Rentabilitatea capitalurilor proprii***  ***  ***  
Rentabilitatea economica-30,39%-13,63%-18,06%
Valoarea contabila (RON)-0,7511-0,5923-1,0089
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,8865-0,3353-0,4523
Cifra de afaceri pe actiune (RON)2,91762,45962,5048
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni3,16%17,44%1,84%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)2,40000,21000,1190
PER in ultimele 12 luni (RON)***  ***  ***  
Pret (curent): 0,0950 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul mase plastice: TRP, ROCE
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018