Stock Screener Twitter english website

Siretul Pascani

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate14.208,6314.159,8413.498,12
Active circulante14.192,7517.081,6117.119,27
Capitaluri proprii13.381,5413.152,699.496,08
Datorii totale14.738,9117.849,5620.924,58
Datorii cu scadenta sub 1 an9.520,6012.813,6115.772,40
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri8.136,569.338,728.244,04
Venituri din exploatare7.596,5611.566,438.850,40
Cheltuieli de exploatare12.748,3312.034,3111.960,08
Venituri financiare803,33824,12632,62
Cheltuieli financiare1.474,761.179,521.144,17
Venituri totale8.399,8912.390,559.483,02
Cheltuieli totale14.223,0913.213,8413.104,25
Profit brut-5.823,20-823,29-3.621,22
Profit net-5.831,45-823,29-3.621,22
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii110,14%135,71%220,35%
Indice de lichiditate1,491,331,09
Rentabilitatea capitalurilor proprii-43,58%-6,26%-38,13%
Rentabilitatea economica-71,67%-8,82%-43,93%
Valoarea contabila (RON)0,08430,08280,0598
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,0367-0,0052-0,0228
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,05130,05880,0519
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-29,48%14,77%-11,72%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,01820,01410,0104
PER in ultimele 12 luni (RON)***  ***  ***  
Pret (curent): 0,0068 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: VESY, VNC, TBM, CNTE, ELGS, ALT, EPT
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018