Stock Screener Twitter english website

Sinteza Oradea

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate166.493,24171.044,9156.137,44
Active circulante12.357,556.859,0948.861,57
Capitaluri proprii168.963,48167.543,3187.309,32
Datorii totale9.624,3511.231,4018.607,20
Datorii cu scadenta sub 1 an4.285,306.263,6711.582,10
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri9.374,3914.232,1723.706,68
Venituri din exploatare11.582,0214.169,2926.243,92
Cheltuieli de exploatare11.436,6415.648,7924.744,50
Venituri financiare408,97712,26522,09
Cheltuieli financiare520,69563,26636,14
Venituri totale11.990,9914.881,5626.766,01
Cheltuieli totale11.957,3216.212,0425.380,64
Profit brut33,67-1.330,491.385,38
Profit net15,33-1.330,491.102,08
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii5,70%6,70%21,31%
Indice de lichiditate2,881,104,22
Rentabilitatea capitalurilor proprii0,01%-0,79%1,26%
Rentabilitatea economica0,16%-9,35%4,65%
Valoarea contabila (RON)2,55572,53421,3206
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,0002-0,02010,0167
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,14180,21530,3586
Variatie profit net in ultimele 12 luni-96,80%***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni-23,33%51,82%66,57%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,24000,52000,3400
PER in ultimele 12 luni (RON)1.035,10***  20,40
Pret (curent): 0,3060 PER (curent): 18,32
Alti emitenti BVB din sectorul produse chimice: AMO, AZO, OLT
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018