Stock Screener Twitter english website

UCM Resita

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate154.362,89170.397,37146.864,52
Active circulante99.129,2795.134,94313.669,52
Capitaluri proprii-602.209,61-598.079,49-387.279,60
Datorii totale---  450.801,51456.351,73
Datorii cu scadenta sub 1 an454.731,26450.662,34456.351,73
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri68.480,38123.083,81152.028,48
Venituri din exploatare74.879,721.406.006,27145.286,98
Cheltuieli de exploatare78.649,131.698.856,12142.106,83
Venituri financiare1.863,986.720,533.427,69
Cheltuieli financiare2.224,7041.953,483.449,13
Venituri totale76.743,701.412.726,80148.714,67
Cheltuieli totale80.873,821.740.809,59145.555,96
Profit brut-4.130,12-328.082,803.158,72
Profit net-4.130,12-328.082,803.158,72
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii***  ***  ***  
Indice de lichiditate0,220,210,69
Rentabilitatea capitalurilor proprii***  ***  ***  
Rentabilitatea economica-6,03%-266,55%2,08%
Valoarea contabila (RON)-5,4779-0,6193-3,5228
EPS in ultimele 12 luni (RON)-2,8036-0,33970,0287
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,62290,12751,3829
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni8,78%---  23,52%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,05990,05990,0599
PER in ultimele 12 luni (RON)***  ***  2,08
Pret (curent): 0,0599 PER (curent): 2,09
Alti emitenti BVB din sectorul masini si utilaje: CMF, MECF, ELMA, CGC, ARM, UZT, RTRA
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018