Stock Screener Twitter english website

Rompetrol Rafinare Constanta

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate3.895.812,364.300.764,394.509.761,69
Active circulante2.293.567,472.261.247,232.854.454,75
Capitaluri proprii581.590,51-134.091,002.143.733,84
Datorii totale5.545.701,826.617.973,874.956.060,95
Datorii cu scadenta sub 1 an5.545.684,086.617.973,874.956.060,95
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri7.099.249,7210.174.808,9512.323.113,34
Venituri din exploatare7.215.033,6010.355.875,5812.623.179,87
Cheltuieli de exploatare7.371.057,0910.629.975,0012.799.583,29
Venituri financiare1.179.981,641.440.414,601.211.020,12
Cheltuieli financiare1.693.688,381.902.162,761.332.270,20
Venituri totale8.395.015,2411.796.290,1813.834.199,98
Cheltuieli totale9.064.745,4812.532.137,7614.131.853,48
Profit brut-669.730,24-735.847,58-297.653,50
Profit net-669.762,49-735.847,58-297.653,50
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii953,54%***  231,19%
Indice de lichiditate0,410,340,58
Rentabilitatea capitalurilor proprii-115,16%***  -13,88%
Rentabilitatea economica-9,43%-7,23%-2,42%
Valoarea contabila (RON)0,0238-0,00300,0486
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,0275-0,0167-0,0067
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,29100,23070,2794
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni13,02%43,32%21,11%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,05750,03830,0315
PER in ultimele 12 luni (RON)***  ***  ***  
Pret (curent): 0,0480 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul resurse energetice: SNP, PTR, DAFR, SNG
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018