Stock Screener Twitter english website

Altur Slatina

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate102.120,73117.144,4988.159,67
Active circulante43.697,9158.978,3854.959,33
Capitaluri proprii108.439,26108.817,6672.305,65
Datorii totale37.496,7759.565,3163.413,78
Datorii cu scadenta sub 1 an36.494,0856.963,6053.586,70
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri115.652,75133.908,87112.147,12
Venituri din exploatare118.361,89141.288,81117.202,12
Cheltuieli de exploatare114.736,79136.894,06115.554,88
Venituri financiare2.553,1714.729,605.546,76
Cheltuieli financiare2.714,9518.624,261.793,10
Venituri totale120.915,06156.018,40122.748,88
Cheltuieli totale117.451,73155.518,32117.347,97
Profit brut3.463,33500,085.400,91
Profit net2.948,02378,415.310,25
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii34,58%54,74%87,70%
Indice de lichiditate1,201,041,03
Rentabilitatea capitalurilor proprii2,72%0,35%7,34%
Rentabilitatea economica2,55%0,28%4,74%
Valoarea contabila (RON)0,13150,13200,0877
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,00360,00050,0064
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,14030,16240,1360
Variatie profit net in ultimele 12 luni35,74%-87,16%1.303,32%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni36,27%15,79%-16,25%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,04050,03400,0295
PER in ultimele 12 luni (RON)11,3374,074,58
Pret (curent): 0,0440 PER (curent): 6,88
Alti emitenti BVB din sectorul industrie prelucratoare: ARS, VNC, CMP, ELGS, VESY, ARTE, APC
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018