Stock Screener Twitter english website

Romcarbon SA Buzau

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate193.109,49195.268,21218.568,71
Active circulante39.928,3739.411,2064.215,45
Capitaluri proprii144.289,44133.187,05116.528,18
Datorii totale87.966,7696.103,00152.739,03
Datorii cu scadenta sub 1 an58.568,6868.709,36106.307,25
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri112.964,96107.017,78135.533,44
Venituri din exploatare114.553,11108.079,40143.462,30
Cheltuieli de exploatare111.362,19102.396,29137.851,24
Venituri financiare7.198,197.223,517.239,89
Cheltuieli financiare10.903,3510.123,0512.097,62
Venituri totale121.751,30115.302,91150.702,19
Cheltuieli totale122.265,53112.519,34149.948,86
Profit brut-514,242.783,57753,33
Profit net-530,742.712,13689,28
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii60,97%72,16%131,07%
Indice de lichiditate0,680,570,60
Rentabilitatea capitalurilor proprii-0,37%2,04%0,59%
Rentabilitatea economica-0,47%2,53%0,51%
Valoarea contabila (RON)0,54630,50430,4412
EPS in ultimele 12 luni (RON)-0,00200,01030,0026
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,42770,40520,5131
Variatie profit net in ultimele 12 luni***  ***  -74,59%
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni46,94%-5,26%26,65%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,23580,16690,1490
PER in ultimele 12 luni (RON)***  16,2557,09
Pret (curent): 0,1570 PER (curent): 60,38
Alti emitenti BVB din sectorul mase plastice: MJM, TRP
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018