Stock Screener Twitter english website

Teraplast SA

Indicator
Bilant contabil (mii RON)
Active imobilizate166.771,26156.800,07136.238,74
Active circulante100.165,4779.472,0499.978,37
Capitaluri proprii156.250,52130.073,87114.259,85
Datorii totale110.129,24102.805,94117.072,03
Datorii cu scadenta sub 1 an98.509,7566.806,13100.483,69
 
Cont de profit si pierdere (mii RON)
Cifra de afaceri212.747,21209.359,98239.544,66
Venituri din exploatare221.471,36215.601,71263.623,64
Cheltuieli de exploatare211.389,54226.835,86267.856,27
Venituri financiare4.642,655.078,964.763,40
Cheltuieli financiare8.164,298.487,0110.821,07
Venituri totale226.114,01220.680,67268.387,04
Cheltuieli totale219.553,83235.322,87278.677,34
Profit brut6.560,18-14.642,20-10.290,31
Profit net6.496,22-14.642,20-8.979,35
 
Indicatori de performanta
Grad de indatorare fata de capitalurile proprii70,48%79,04%102,46%
Indice de lichiditate1,021,191,00
Rentabilitatea capitalurilor proprii4,16%-11,26%-7,86%
Rentabilitatea economica3,05%-6,99%-3,75%
Valoarea contabila (RON)0,52450,43670,3836
EPS in ultimele 12 luni (RON)0,0218-0,0492-0,0301
Cifra de afaceri pe actiune (RON)0,71420,70280,8042
Variatie profit net in ultimele 12 luni-16,16%***  ***  
Variatie cifra de afaceri in ultimele 12 luni13,01%-1,59%14,42%
Pret de tranzactionare (sfarsit de trimestru)0,42000,20030,2060
PER in ultimele 12 luni (RON)19,26***  ***  
Pret (curent): 0,3830 PER (curent): ***  
Alti emitenti BVB din sectorul mase plastice: MJM, ROCE
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018